Ktokolwiek spośród nas od czasu do czasu natrafia na swojej drodze tyle niedogodności, że zdołamy się w nich zgubić. Niejednokrotnie gubimy sami siebie, zapominamy kim jesteśmy, dostrzegamy dookoła naprawdę wiele przykrych rzeczy, które dzieją się jakiegokolwiek dnia, że przestajemy widzieć sens. Akurat wtedy chcemy kogoś, kto może nam wskazać nadzieję, kto dzięki swojemu poświęceniu ukazuje nam, że na końcu naszej drogi to wszystko nabierze znaczenia. Jeśli chcemy właśnie takiego natchnienia warto przeczytać żywot zacnego sługi Bożego Serafina Kaszuba. Człowiek o wielkim sercu, sile, a przede wszystkim wielkiej chęci wspomagania innych i wsparcia modlitwą czy podniesienia na duchu ludzi w potrzebie. Jego żywot jest rzeczywiście warty zobaczenia, ażeby przypomnieć sobie, że tacy ludzie faktycznie istnieli a my mamy możliwość się dzisiaj na nich wzorować.

Stabilna ufność

Poważny sługa Boży Serafin Kaszuba, właśnie takie imię pozostało mu nadane w 2017r. Dzięki wszystkich bohaterskim czynom, których przeprowadził za życia. Dzięki stałej wierze oraz trwałej pomocy wiernym. Trudno jest nam zaufać w to, że ktoś taki naprawdę chodził po tej ziemi, ktoś tak głęboko oddany Bogu. Na witrynie internetowej poświęconej jego osobie odnajdziemy:

 • życiorys,
 • świadectwo ludzi, którzy mieli szansę go poznać,
 • modlitwy,
 • słowa i kazania,
 • refleksje,
 • nagrania z wspomnieniami o Serafinie Kaszubie,
 • przyjaciele,
 • okazja dostarczenia ofiary pieniężnej, żeby osoba tego poważnego sługi Bożego była niezwykle powszechna.

Człowiek, który przetrwał wojnę, który wiele razy otarł się o śmierć, który był ścigany przez policje, skazany za zbrodnie, jakich nie popełnił, skazany tylko dlatego, że potrzebował wypowiadać słowo Boże. Przemieszczałsię z miejsca na miejsce, tak żeby w określonym momencie zostać stałego miejsca zamieszkania, przez wiele swoich ostatnich lat istnienia nie miał określonego meldunku. Szedł i głosił i wspierał tych co cierpieli mimo ogromnego własnego cierpienia, który miał na własnych ramionach. Pomimo tych wszystkich niedogodności, które był zmuszony pokonywać każdego dnia, wszyscy wspominają go jako osobę, od której biła duża satysfakcja życia. Ponadto był niezwykle ubogi, ale wcale go to nie obchodziło. Jadł zatem co dali mu wierni jedyne finanse jakie posiadał dawał na bilety autobusowe, aby dojeżdżać do pozostałych miast oraz rozszerzać swoją religię i nadzieję w atrakcyjniejsze jutro. Jednym z wielu heroicznych działań, był fakt, że biorac udzial w wielu wysiedleniach Polaków, zawsze powtarzał, że choćby dwie osoby pozostały on będzie trzecią. Nigdy nie zostawił nikogo kto mógłby potrzebować oparcia duchowego. Nieistotne było dla niego jaka kara może go spotkać, spojrzał śmierci w oczy wiele razy, pomimo to nigdy się nie poddał. Nie interesowały go dobra materialne, nie zajmowało go to jak wygląda, nie musiał podobać się innym. Jedyne co go interesował kościół, modlitwa i ludzie, pragnął ich zbierać. Dzięki swojej wyjątkowej wierze podarował otuchy Polakom, utwierdzał w przekonaniu, że to dobro wygra, nieważne jak dużo zła jest dookoła, zło jest jedynie przejściowe.

Otwórz się na dobro

Każdy nieistone w jakiej sytuacji życiowej się znajduje, warto zerknąć na stronę www poświęcona czcigodnemu słudze Bożemu Serafinowi Kaszubie. Był to bowie ktoś:

 • szczery,
 • o stałej wierze,
 • absolutnie oddany Bogu,
 • ciągle wspierający innych.

Wszyscy z pewnością się zgodzą, iż takich ludzi pragniemy wśród nas. Jednak nieraz wystarczy pamięć o nich. Pomaga to nam odzyskać nadzieje, wiarę i chęć. A co więcej sprawia to, że sami chcemy być szczęśliwszymi ludźmi.

Artykuły na portalu tematycznym

 • Rozmaite właściwości powietrzaRozmaite właściwości powietrza Rozmaite właściwości powietrza uzmysławiają o tym, czy jest ono dla człowieka należyte, czy może rzeczywiście wręcz przeciwnie - znacząco […]
 • Imponująca wypożyczalnia aut PoznańImponująca wypożyczalnia aut Poznań Jeżeli fascynujemy się motoryzacją, mamy niezwykłą szansę do tego, aby utworzyć ciekawą i przydatną placówkę, jak wypożyczalnia samochodów […]
 • Fenomenalne i popularne plecakiFenomenalne i popularne plecaki Przejawia się, że mężczyźni też mogą nam niebywale dużą skalę polecać różnego typu plecaki do wózka. Współcześnie panowie są wszak tak […]