Rozmaite właściwości powietrza uzmysławiają o tym, czy jest ono dla człowieka należyte, czy może rzeczywiście wręcz przeciwnie – znacząco niekorzystne i toksyczne. Jednym z tych parametrów jest wilgoć powietrza, którą ludzie sami niekiedy zdołają wyczuć, albowiem dyskomfort powoduje człowiekowi zawsze mieszkanie w zbyt suchych, albo nadto wilgotnych pomieszczeniach. Hipotetycznie osuszacze powietrza mogą likwidować z lokali nadmiar wilgoci, jednak i tak nim się go użyje, na pewno należałoby dowiedzieć się, jaka wilgotność powietrza byłaby w ogóle dla człowieka odpowiednia. Jej właściwą wartość podają, bowiem naukowcy, którzy cały czas śledzą warunki klimatyczne, w jakich rozmaitym ludziom przychodzi żyć.

Ile obejmuje świetna wartość wilgoci powietrza?

Nim się ją obliczy, warto zaznajomić się z ogólną definicją hasła „wilgotność powietrza”. A definiuje ono całą ilość wody, która znalazła się w powietrzu danego pomieszczenia ewentualnie budynku. Przeważnie przejawia się ją w procentach, zatem przyjęło się, że znakomita wilgotność powietrza dla domków mieszkalnych, albo mieszkań powinna wynosić 40-60%. Jeżeli jest ona wysoce wyższa od tej normy, przystaje wdrożyć osuszacze powietrza lewaco, które skreślą z budynku lub pomieszczenia zbytnią ilość wody. Zaiste nie wolno go stosować w tych miejscach, w których wilgoć powietrza jest zanadto niska, czyli osiąga wartość niższą niż 40%. Jak ona oddziałuje na człowieka? Mianowicie może wysuszać spojówki, prowadzić do chorób dróg oddechowych bądź wytwarzać przesuszenia skórne. Za obszerna wilgotność powietrza jeszcze nie jest korzystna, bo to ona jest ważną przyczyną pojawiania się w wnętrzach grzybów i pleśni. One skutkują z kolei rozrost bakterii i drobnoustrojów, które przedostają się ekspresowo do organizmu człowieka. Spostrzegając wówczas na wewnętrznych ścianach budynku przejawy pleśni czy grzybów, należałoby wziąć po osuszacze powietrza, które doniośle ograniczą wartość wilgoci powietrza. Doprowadzi ją do odpowiedniej wysokości, jaka dla człowieka będzie już pewnie odpowiednia.

W jaki sposób potrafimy zagwarantować sobie kapitalne warunki do snu?

Zpewnością staramy się doceniać właściwości i możliwości snu, bez którego czujemy się całkowicie bezcelowi i wypruci z energii. Pilnujemy tego, aby spędzać w łóżku choćby te 6 godzin dziennie, a jeśli tylko pozwala nam na to nasz styl życia, rozciągamy ten czas do ośmiu h – porcji wręcz idealnej. Niejednokrotnie aczkolwiek nawet po takim odpoczynku nie czujemy się w pełni zregenerowani, szokując się, co doprowadza, że nasz sen nie jest nazbyt jakościowy. A przypadkiem osuszacze powietrza poradziłby sobie z taką sprawą, bowiem jeśli to nadmiar wilgoci wywołuje u nas ciągłe przemęczenie, musimy tą przyczynę wykluczyć. Zmieńmy dlatego warunki swojej sypialni, a od tej pory jakakolwiek, spędzona w niej chwila umożliwi nam niewątpliwie wypocząć. Na samym wstępie spróbujmy zweryfikować jakość powietrza, którym przychodzi nam wzdychać właśakurat w tej sypialni. Przypuszczalnie to ono jest sprawcą odczuwanego przez nas dyskomfortu, toteż je musimy jakoś „poprawić” i wysprzątać. Samo przewietrzanie pomieszczeń może tutaj nie wystarczać, albowiem gdy na ścianach naszego pokoju pojawił się teraz grzyb, lub zauważamy początki kształtującej się pleśni, wyłącznie osuszacze powietrza potrafią anulować ten problem. Rzeczywiście, jeżeli w naszej sypialni istnieje wręcz niekorzystna atmosfera, słowem duchota i suche powietrze, nie możemy używać podobnego rozwiązania, albowiem tylko pogorszymy swoją sytuację. W takim wypadku zadziałajmy odwrotnie, czyli doprowadźmy mieszkanie do większej wilgotności. Nawet domowymi i prostymi sposobami umiemy ten skutek osiągnąć, układając na ciepłych kaloryferach ręczniki spryskane zimną wodą. Możemy również zakupić określony nawilżacz powietrza i umieścić go blisko obok łóżka, by włączyć go na chwilę przed pójściem spać. Również ten nawilżacz, jak i osuszacze powietrza mogą polepszyć warunki klimatyczne naszej sypialni, polepszając nam zasypianie ewentualnie zwiększając skuteczność naszego wypoczynku. Po tak superkomfortowym śnie na pewno poczujemy się znakomicie.

Tekst został uzupełniony przez administratora strony internetowej lewaco.

Artykuły na portalu tematycznym